Świetlówki LED

Tradycyjna świetlówka (lampa fluorescencyjna) to szklana rura, pokryta od wewnątrz lumi- noforem wypełniona parami rtęci i argonu, w której źródłem świecenia jest promieniowanie widzialne emitowane przez warstwę luminoforu pokrywającego wewnętrzną powierzchnię rury. Idealnym jej zamiennikiem jest oferowana przez naszą firmę świetlówka LED.


Zalety naszych świetlówek LED w stosunku do lamp fluorescencyjnych to przede wszystkim:

- wysoka energooszczędność (do 70% w całym układzie),

- zdecydowanie większa żywotność,

- zerowy koszt utylizacji,

- zdecydowanie mniejsza emisja ciepła (idealne w układach chłodniczych),

- brak awaryjnego i energochłonnego statecznika (balastu) oraz zapłonnika,

- wydajność świetlna niezależna od temperatury otoczenia,

- żywotność niezależna od częstotliwości włączeń/wyłączeń,

- brak zjawiska stroboskopowego powodującego szybsze zmęczenie oka,

- zapłon przy obniżonym napięciu oraz w niskiej temperaturze,

- wysoki współczynnik mocy.


Warunkiem długiej żywotności diody jest spełnienie co najmniej dwóch parametrów wymaganych przez producenta takich jak odpowiedni układu zasilania (prądu pracy) oraz jak najniższa temperatura pracy. Naszą odpowiedzią na to jest między innymi innowacyjny układ zasilania świetlówki - zbudowany opatentowany przez zespół inżynierów a także aluminiowa obudowa (stanowiąca za razem radiator), która pozwala doskonale odprowadzić wydzielaną przez diody temperaturę.


Dzięki takim rozwiązaniom, świetlówki nasze, w porównaniu z wyrobami konkurencyjnymi charakteryzują się dłuższą żywotnością oraz wysokim strumieniem światła (ok. 7,5 lm na diodę) przy niskiej mocy znamionowej, co daje np. dla lampy 120cm strumień 1800lm - zużycie energii 16W.


Pamiętajmy że nie ilość, tylko jakość diod, system ich zasilania oraz warunki ich pracy tworzą doskonałe źródło światła LED !


Oferowane przez nas świetlówki wykonane są w trzech standardowych barwach światła: zimnej białej 6000-7000K, ciepłej białej 2000-3000K, przemysłowej (dziennej) białej 4000-5000K oraz każdej innej na życzenie zamawiającego w tym tak zwany mix.


Podstawą naszych świetlówek są diody SMD (bardziej wydajne i żywotniejsze w stosunku do tradycyjnych diod okrągłych DIP) wytwarzane przez jednych z najlepszych producentów na świecie między innymi firmy Seoul Semiconductor oraz Edison Opto.


Klosz świetlówek stanowią trzy rodzaje soczewek: przeźroczysta ryflowana, przeźroczysta transparentna oraz mleczna matowa (specjalne, opatentowane PCV minimalizujące stratę strumienia światła). Oprócz zamienników standardowych długości świetlówek T5, T8, oferujemy źródła światła również o każdej nietypowej długości. Asortyment nasz powiększają dwustronne świetlówki LED mające zastosowanie głównie w reklamie oraz świetlówki do opraw z bocznym mocowaniem (przesunięcie o 90 stopni).


Nasza oferta wzbogacona jest również o szeroki wybór gotowych opraw oświetleniowych wyposażonych w świetlówki, a przystosowanych do pracy w systemie LED. Podstawą asortymentu jest wysokiej jakości wodo i pyłoszczelna (IP65) oprawa COSMO1. Oprawy LED, ze względu na brak konieczności instalowania drogich systemów zasilania, stanowią dodatkową korzyść finansową przy stosowaniu instalacji LED.


Technologia LED

Najnowszym i zarazem coraz to bardziej popularnym źródłem światła jest oświetlenie LED. Technologia ta bardzo prężnie rozwija się, o czym może świadczyć...


Żarówki LED

Dość szybki rozwój technologii LED pozwolił na wprowadzenie na rynek idealnych zamienników dla żarówki tradycyjnej oraz energooszczędnej. Na ryn...


Taśmy LED

Taśmy Led to nowoczesne rozwiązanie dzięki któ- remu bez lutowania, w tani i szybki sposób dokonasz dekoracji z wykorzystaniem energooszczędnej tech...


Oświetlenie uliczne

Lampy uliczne LED to najnowocześniejsze rozwią- zanie do kompleksowego oświetlania ulic. Oprawa z najwyższej jakości tworzywa i aluminium jest w pełn...


Oświetlenie przemysłowe

Lampy przemysłowe High Bay LED można zain- stalować w miejsce istniejących lamp np. metalo-halogenowych, co umożliwia natychmiastową oszcz...